Autor: Robert

Oceń ten artykuł

Każdemu przedsiębiorcy zależy na płynności finansowej. Nie chodzi tu tylko o to, żeby bez problemów opłacać wszystkie zobowiązania, ale także o zdolność kredytową. Możliwość zaciągnięcia kredytu to dla firm szansa na dalszy rozwój, wprowadzanie innowacyjnych projektów i inwestycji, czy zakup nowoczesnego sprzętu. Jednak by zaciągnąć kredyt, trzeba wiedzieć, czy na pewno firma ma zdolność kredytową, by nie marnować czasu,  gdyby na kredyt nie było szans. Można to sprawdzić w rejestrze BIK.

Czym jest BIK Przedsiębiorcy?

BIK Przedsiębiorcy to usługa, która pozwala przedsiębiorcom sprawdzić swoją historię kredytową i wiarygodność finansową. BIK Przedsiębiorcy jest częścią Biura Informacji Kredytowej, które gromadzi i udostępnia dane o zobowiązaniach kredytowych osób fizycznych i prawnych. BIK Przedsiębiorcy ma wpływ na firmę, ponieważ może pomóc w uzyskaniu lepszych warunków finansowania, zwiększeniu zaufania partnerów biznesowych i poprawieniu reputacji na rynku.

Dlaczego warto z niego korzystać?

BIK Przedsiębiorcy daje firmom wiele korzyści takich, jak:

  • Możliwość monitorowania swojej sytuacji finansowej i kredytowej, co pozwala na szybsze wykrywanie i rozwiązywanie problemów oraz podejmowanie decyzji o kolejnych zakupach, korzystaniu z kolejnych usług czy kolejnych inwestycjach;
  • Możliwość uzyskania raportu o swojej historii kredytowej i ocenie punktowej BIK, która pokazuje, jak rynek ocenia naszą zdolność do spłaty zobowiązań. To z kolei jest pomocne w podejmowaniu decyzji o zaciągnięciu kredytu, który można zaciągnąć z pomocą Europejskiego Instytutu Finansowego. EIF pomaga w wyborze odpowiedniego rodzaju kredytu, oferty oraz w dopełnieniu formalności;
  • Możliwość skorzystania z usługi BIK Alert, która informuje o zmianach w naszej historii kredytowej i ostrzega przed próbami wyłudzenia danych lub zaciągnięcia kredytu na firmę przez jakiegoś oszusta, w którego ręce wpadły dane firmy;
  • Możliwość poprawy swojej oceny punktowej BIK poprzez terminową spłatę zobowiązań, budowanie pozytywnej historii kredytowej i unikanie nadmiernego zadłużenia.
  • Możliwość wykorzystania swojej oceny punktowej BIK jako argumentu negocjacyjnego przy ubieganiu się nie tylko o kredyt, ale także leasing, faktoring lub inne formy finansowania.
  • Możliwość zwiększenia zaufania i wiarygodności wobec partnerów biznesowych, klientów i dostawców, dzięki pokazywaniu swojej historii kredytowej i oceny punktowej BIK.

Kiedy warto korzystać z BIK Przedsiębiorcy?

BIK Przedsiębiorcy jest usługą, która może być przydatna dla każdego przedsiębiorcy, niezależnie od wielkości firmy, branży czy rodzaju działalności. BIK Przedsiębiorcy może być szczególnie pomocny w sytuacji kiedy ktoś planuje rozpocząć lub rozwijać działalność gospodarczą i potrzebuje do tego finansowania w postaci kredytu lub innej formy wsparcia dostępnej na rynku. Ponadto warto korzystać z rejestru kiedy chce się sprawdzić swoją sytuację finansową oraz kredytową, a także dowiedzieć się, w jaki sposób można poprawić swoją ocenę punktową BIK.

Rejestr może pomóc również przedsiębiorcy w ochronie przed próbami wyłudzenia danych lub kredytu na firmę. Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja, ponieważ na firmę może ktoś zaciągnąć naprawdę wysoki kredyt i wymuszona spłata takiego zobowiązania może spowodować poważne problemy finansowe firmy. Niestety nie jest łatwo udowodnić tego, że przedsiębiorca nie zaciągał żadnego kredytu na firmę, dlatego lepiej dmuchać na zimne i korzystać właśnie z BIK Przedsiębiorcy. Pomoże to również w sytuacji, kiedy przedsiębiorca będzie chciał nawiązać lub utrzymać dobre relacje z partnerami biznesowymi, klientami i dostawcami. Czysta sytuacja kredytowa buduje zaufanie do przedsiębiorcy i poczucie, że można liczyć na terminową zapłatę zobowiązania.

BIK Przedsiębiorcy ma ogromny wpływ na firmę oraz podejmowane przez przedsiębiorcę decyzje dotyczące inwestycji, zakupów, współprac czy zaciągania zobowiązań. Daje pewność bezpiecznej sytuacji finansowej oraz tego, że przedsiębiorca może liczyć na uzyskanie kredytu, kiedy go będzie potrzebował. Zdecydowanie warto korzystać z tego rejestru, ponieważ może on nawet uchronić firmę przed niewypłacalnością, która może z kolei grozić upadłością. W razie wykrytych poprzez BIK problemów EIF oferuje rozwiązania restrukturyzacyjne, które pomogą uporać się z problemami i uniknąć najgorszego, czyli upadłości likwidacyjnej.

Zapisz się na nasz newsletter.

Zapisując się na newsletter akceptujesz politykę prywatności EIF. Pamiętaj w każdym momencie możesz wypisać się z listy.

Umów się na bezpłatną konsultację

Zadzwoń (22) 299 69 99

Podpowiemy, zarekomendujemy i dopasujemy najlepszy produkt do Twoich potrzeb. Porozmawiajmy co możemy dla Ciebie zrobić.