Autor: Robert

Oceń ten artykuł

Wybór finansowania jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie podejmują przedsiębiorcy. Nie tylko wpływa na kondycję finansową firmy, ale także na jej rozwój i konkurencyjność. Dlatego warto skorzystać z usług firmy doradczej, która pomoże dobrać optymalne rozwiązanie dostosowane do potrzeb i możliwości przedsiębiorstwa. Czym jest doradztwo finansowe dla firm i jak wybrać dobrego doradcę?

Czym jest doradztwo finansowe dla firm?

Doradztwo finansowe dla firm to profesjonalna wiedza na temat finansów przekazywana przedsiębiorcy przez specjalistę. Potrafi on dzięki swojemu doświadczeniu oraz wiedzy znaleźć problemy, których właściciel firmy może sam nie zauważyć. Jednak doradztwo finansowe to nie tylko udzielanie porad. To przede wszystkim identyfikowanie kluczowych problemów finansowych firmy oraz znalezienie dla nich rozwiązań, które przekazywane są przedsiębiorcy w zrozumiały sposób. W EIF oferujemy profesjonalne doradztwo finansowe, a na naszej stronie możesz poczytać o najczęstszych problemach przedsiębiorców.

Kto powinien skorzystać z doradztwa finansowego?

Z takiej usługi może skorzystać każda firma, która boryka się z problemami finansowymi lub wątpliwościami związanymi z finansami. Z doradztwa finansowego powinny korzystać przede wszystkim firmy, które zatrudniają więcej niż pięciu pracowników i osiągają rocznie więcej niż milion złotych przychodów. Najczęściej z tej usługi korzystają szybko rozwijające się przedsiębiorstwa, ponieważ ich właściciele chcą być pewni, że szybki rozwój biznesowy jest bezpieczny i pozwoli osiągnąć założone cele. Na skorzystanie z usługi decydują się również przedsiębiorcy, którzy sami zauważają problemy, ale nie mają czasu lub wystarczającej wiedzy, aby znaleźć rozwiązanie.

Jakie problemy można rozwiązać dzięki doradztwu finansowemu?

Doradca finansowy pomaga firmom rozwiązać wiele problemów. Oto najczęstsze z nich:

  •   problemy z płynnością finansową, zwłaszcza powtarzające się;
  •   poczucie, że pieniądze “uciekają”;
  •   zbyt duże koszty prowadzenia działalności;
  •   problemy z doborem i pozyskaniem odpowiednich produktów finansowych;
  •   zbyt mało informacji o kosztach i ich możliwej optymalizacji;
  •   niewiedza, czy dana inwestycja na pewno jest opłacalna.

Dlaczego warto korzystać z usług doradztwa finansowego?

Doradca finansowy może pomóc firmie poradzić sobie z problemami finansowymi czy wybrać odpowiednią ofertę kredytu dla firm lub innego finansowania. Korzyści z usług doradztwa jest mnóstwo. Przede wszystkim doradca wybiera realne do pozyskania oferty finansowania dla klientów. Potrafi również dokładnie i rzetelnie ocenić zdolność kredytową firmy, dzięki czemu właściciel może dowiedzieć się, na jaki kredyt go w ogóle stać. Następnie doradca dokonuje obiektywnej oceny ofert bankowych, pomaga w podjęciu odpowiedniej decyzji, zwracając uwagę na specyfikę działania firmy.  

Dodatkowo doradca pomaga w wypełnieniu wniosku o kredyt lub inne finansowanie oraz w zgromadzeniu wszystkich niezbędnych załączników, których wymaga bank. Cały czas asystuje klientowi podczas procesu, a co najważniejsze — pomaga klientowi wynegocjować jak najlepsze warunki cenowe. Dzięki doradcy przedsiębiorca nie traci czasu na samodzielne szukanie najlepszej oferty i załatwianie formalności, tym samym może skupić się na prowadzeniu firmy.

Czy doradztwo finansowe ma jakieś wady?

Mimo wielu zalet, chcąc skorzystać z doradztwa finansowego, warto wiedzieć, na co należy uważać. Po pierwsze, doradca może próbować oferować klientom kredyty z konkretnego banku, z którym ma podpisaną umowę, bo będzie miał z tego korzyści finansowe. Niestety takie oferty mogą nie okazać się do końca dobre dla klienta. Ponadto można trafić niestety na oszustów. Osoba bez wiedzy i doświadczenia może wpędzić firmę w jeszcze większe problemy finansowe, zamiast pomóc. Ponadto doradztwo finansowe oczywiście też nie jest darmowe. Bezpłatna może być sama porada, ale wszechstronne wsparcie przy wyborze oferty i wnioskowaniu może wiązać się z kosztami. W Polsce jednak porady są raczej bezpłatne, a doradcy zarabiają np. na prowizjach od banków za sprzedane produkty. 

Korzystając z usług EIF nie musisz się jednak obawiać. Nasze usługi są w pełni profesjonalne i świadczone przez wykwalifikowanych specjalistów z dużą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Możesz też skorzystać z naszego poradnika i sam spróbować zidentyfikować problemy swojej firmy.

Mimo pewnych minusów warto korzystać z doradztwa finansowego, bo może ono uchronić przed błędnymi decyzjami finansowymi odbijającymi się w przyszłości, a nawet uratować firmę przed bankructwem.

Zapisz się na nasz newsletter.

Zapisując się na newsletter akceptujesz politykę prywatności EIF. Pamiętaj w każdym momencie możesz wypisać się z listy.

Umów się na bezpłatną konsultację

Zadzwoń (22) 299 69 99

Podpowiemy, zarekomendujemy i dopasujemy najlepszy produkt do Twoich potrzeb. Porozmawiajmy co możemy dla Ciebie zrobić.