Autor: Konrad

Oceń ten artykuł

Na zaciągniecie kredytów, chwilówek czy wzięcie karty kredytowej decydujemy się z różnych powodów. Są to wygodne sposoby na uzyskanie dodatkowej gotówki, a tę można przeznaczyć na różne cele takie jak np. zakup nieruchomości czy rozwój biznesu. Niestety, gdy tych zobowiązań jest wiele, mogą pojawić się problemy z terminową spłatą rat. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może okazać się konsolidacja dużych kredytów, która umożliwia łączenie naprawdę sporych zobowiązań w jedno. Dowiedz się więcej na temat konsolidacji dużych kredytów z naszego artykułu.

Kiedy możliwa jest konsolidacja dużych kredytów?

Konsolidacja dużych kredytów to produkt, z którego może skorzystać niejeden kredytobiorca. Jest to atrakcyjne rozwiązanie dla osób prywatnych i firm, które mają na swoim koncie więcej niż jedno zobowiązanie finansowe. Pozwala ono połączyć wiele rat w jedną, zwykle niższą płatność. Oczywiście mogą istnieć różne warunki udzielenia konsolidacji dużych kredytów – wszystko jest zależne od indywidualnej sytuacji wnioskującego i polityki instytucji, w której zdecydujesz się na połączenie długów.

Uzyskanie konsolidacji dużych kredytów nie zawsze jest proste. Kredyty konsolidacyjne dla firm i osób prywatnych nie są bowiem łatwo dostępne dla podmiotów, które są poważnie zadłużone i wpisane na listę dłużników. Banki niechętnie decydują się na udostępnianie tej usługi osobom w bardzo trudnej sytuacji. Dlatego też powinieneś liczyć się z tym, że zanim otrzymasz konsolidację, bank dokładnie oceni Twoje możliwości finansowe. 

Warto również podkreślić, że wybierając konsolidację dużych kredytów, można łączyć różne rodzaje zobowiązań takie jak np.:

 • kredyty gotówkowe, 
 • kredyty samochodowe, 
 • kredyty ratalne, 
 • kredyty w rachunku bieżącym,
 • pożyczki pozabankowe,
 • kredyty inwestycyjne,
 • kredyty obrotowe.

Warto zaznaczyć, że jeśli kredytobiorca chce połączyć zaciągnięte zobowiązania w jedno, a przy okazji uzyskać dodatkowe pieniądze na dowolny cel, dostępna jest dla niego konsolidacja z dodatkową gotówką.

Dla kogo dostępna jest konsolidacja dużych kredytów online?

Konsolidacja dużych kredytów online to wygodne rozwiązanie, które pozwala połączyć kilka zobowiązań w jedno, na atrakcyjniejszych warunkach. Niezależnie jednak od tego, czy zdecydujesz się na to rozwiązanie online, telefonicznie czy osobiście w siedzibie, z pewnością zostanie sprawdzona Twoja zdolność i historia kredytowa. W przypadku konsolidacji dużych kredytów niezbędna będzie naprawdę dobra zdolność kredytowa, dlatego konsolidacja dużych kredytów może być niedostępna dla osób i firm poważnie zadłużonych. 

Konsolidacja dużych kredytów online jest opłacalnym rozwiązaniem, kiedy pojedyncza rata jest dużo niższa niż opłacenie wszystkich należności. Jest ona odpowiednia także wtedy, gdy czujesz, że Twój comiesięczny budżet jest zbyt obciążony i zwyczajnie chcesz zmniejszyć comiesięczną ratę

Niektórzy kredytobiorcy zastanawiają się również, ile kredytów mogą połączyć w ramach konsolidacji. Nie można odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie, ale bez problemu znajdziesz kredytodawców oferujących konsolidację dużych kredytów w liczbie powyżej 7 jednocześnie. Wybierając takie rozwiązanie, możesz bezproblemowo spłacić bardzo duże zobowiązania za cenę dłuższego okresu spłaty.

Jakie są zalety i wady konsolidacji dużych kredytów?

Rozważając konsolidację dużych kredytów, warto wiedzieć, jakie są najważniejsze zalety i wady tego rozwiązania. Do plusów takiej konsolidacji zaliczamy przede wszystkim to, że możesz zamienić kilka rat w jedną, a co za tym idzie: mniej czasu spędzasz na wykonywaniu comiesięcznych przelewów. To natomiast zmniejsza również ryzyko, że zapomnisz zapłacić którąś ratę

Mając wszystkie zobowiązania w jednym miejscu, masz również zapewniony znacznie prostszy kontakt, gdy pojawią się jakiekolwiek problemy lub trudności ze spłatą zobowiązania. Niemniej ważne jest to, że możesz zdecydować się na konsolidację, mając zaciągnięte różne produkty bankowe takie jak np. kredyty gotówkowe, karty kredytowe czy limity. 

Niestety konsolidacja zadłużenia to również pewne wady, z których istnienia warto zdawać sobie sprawę. Przede wszystkim klient decydujący się na to rozwiązanie może ponieść dodatkowe koszty takie jak np. prowizja bankowa. Dlatego koniecznie przeanalizuj czy oszczędności związane z niższą ratą nie będą zrównoważone przez dodatkowe opłaty. Dla niektórych osób minusem konsolidacji dużych kredytów jest także wydłużenie okresu spłaty, ale dla wielu kredytobiorców może okazać się to sporą zaletą, która pozwoli zmniejszyć miesięczne obciążenie.

Jak bezpiecznie spłacić duży kredyt konsolidacyjny?

Konsolidacja dużych kredytów może Ci pomóc w spłaceniu zaciągniętych zobowiązań, ale koniecznie musisz pamiętać o terminowym regulowaniu nowej raty. Jeśli nie będziesz tego robił, narażasz się na spore konsekwencje. Najlepszym sposobem na to, aby ich uniknąć, jest po prostu ustawienie stałego przelewu w bankowości internetowej, dzięki czemu nie będziesz musiał pamiętać o terminie spłaty raty. Oczywiście ten sposób sprawdzi się tylko wtedy, jeśli środki będą dostępne na koncie. Gdy będzie ich brakowało, bank nie będzie w stanie opłacić kolejnej raty. 

W wielu przypadkach konsolidacja dużych kredytów jest jedynym ratunkiem dla kredytobiorcy. Gdy zobowiązania wynoszą nawet setki tysięcy złotych, nie powinieneś się załamywać, a zamiast tego zawalczyć o lepszą przyszłość. Skontaktuj się z nami, jeśli rozważasz konsolidację dużych kredytów. Chętnie podpowiemy Ci, czy to odpowiednie rozwiązanie w Twojej sytuacji oraz pomożemy znaleźć ofertę z najatrakcyjniejszymi warunkami spłaty.

Z jakimi kosztami wiąże się konsolidacja dużych kredytów?

Jeśli chcesz zdecydować się na konsolidację dużych kredytów, musisz przede wszystkim wiedzieć, z jakimi kosztami się wiąże. Otóż opłaty to m.in.:

 • opłata za rozpatrzenie wniosku,
 • prowizja za udzielenie dużego kredytu konsolidacyjnego,
 • odsetki (RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania, pozwoli Ci poznać koszt kredytu w stosunku rocznym),
 • opłata operacyjna pobierana co miesiąc,
 • składki ubezpieczeniowe,
 • prowizja za wcześniejszą spłatę. 

Nie jesteśmy w stanie podać tutaj konkretnej ceny, ponieważ wszystko jest zależne od tego, ile posiadasz kredytów, jaka jest wysokość rat czy terminy spłaty. Pamiętaj jednak, że instytucje finansowe oferujące tego typu produkt, starają się indywidualnie podchodzić do potrzeb i możliwości każdego klienta

Gdzie jest dostępna najtańsza konsolidacja dużych kredytów?

Na rynku nie brakuje instytucji finansowych oferujących konsolidację dużych kredytów, jednak kredytobiorcy często zastanawiają się: gdzie dostępna jest najtańsza konsolidacja?

Aby zdobyć takie informacje, można skorzystać z darmowych rankingów kredytodawców, aby móc szybko porównać wiele ofert różnych banków. Znacznie korzystniejszym sposobem jest jednak skorzystanie z pomocy doradcy kredytowego, który znajdzie dla Ciebie najlepszą propozycję i zapewni profesjonalną obsługę na każdym etapie procesu. 

Pamiętaj, że porównując dostępne oferty, możesz sporo zaoszczędzić, dlatego nie wybieraj pierwszej lepszej propozycji. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, dokładnie przyjrzyj się również tabeli opłat i kosztów. Koniecznie zadbaj też o to, aby Twoja decyzja była przemyślana i dokładnie zaplanowana. Jeśli nie wiesz, jak się za to zabrać, chętnie pomożemy w tym temacie!

Konsolidacja dużych kredytów – kiedy warto ją wybrać? Podsumowanie

Konsolidacja dużych kredytów to produkt, który może zapewnić kredytobiorcy spore comiesięczne odciążenie finansowe poprzez połączenie kilku zobowiązań finansowych w jedno. Zapomnij o comiesięcznym zamartwianiu się, czy na pewno pamiętałeś o wszystkich terminach spłaty i miej na głowie tylko jedną ratę. 

Pamiętaj jednak, że duży kredyt konsolidacyjny może wiązać się z większymi kosztami, więc czasami może być wymagane dodatkowe zabezpieczenie, a to sprawia, że konsolidacja dużych kredytów nie jest dostępna dla każdego. Znaczenie ma również to, że konieczne jest regularne spłacanie rat konsolidacji. W innym wypadku narażasz się m.in. na windykację czy postępowanie komornicze. 

Jeśli wydaje Ci się, że ten produkt jest jedynym rozwiązaniem w Twojej sytuacji, ale nie masz stuprocentowej pewności, skontaktuj się z naszą firmą. Chętnie doradzimy i pomożemy znaleźć najlepsze oferty konsolidacji dużych kredytów, a dzięki wieloletniemu doświadczeniu gwarantujemy wsparcie na każdym etapie konsolidacji.

Zapisz się na nasz newsletter.

Zapisując się na newsletter akceptujesz politykę prywatności EIF. Pamiętaj w każdym momencie możesz wypisać się z listy.

Umów się na bezpłatną konsultację

Zadzwoń (22) 299 69 99

Podpowiemy, zarekomendujemy i dopasujemy najlepszy produkt do Twoich potrzeb. Porozmawiajmy co możemy dla Ciebie zrobić.